נושאים נוספים:

ניתוחי עמוד שדרה וצוואר

כאבי גב הם נחלתם של אחוז לא מבוטל מהאוכלוסייה. אם בעבר הם היו משויכים לאוכלוסייה המבוגרת בלבד, בעידן המודרני המצב שונה לגמרי. לא מעט אנשים סובלים מכאבי גב כבר מגיל צעיר, והסיבות לכך מגוונות ומשויכות בעיקר לשני סוגים של שגרה, האחת היא עבודה מאומצת, הרמת משאות כבדים ועמידה ממושכת, והשנייה, אורח חיים יושבני – ישיבה ממושכת מול מחשב ועבודה משרדית לאורך שעות רבות.

לא אחת כאבים כאלו מצריכים ניתוח והנה כמה דוגמאות לניתוחי גב סטנדרטיים שמתבצעים כל יום בבתי החולים השונים.

דוגמאות לסוגי ניתוחים:

כריתת דיסק – אחת מבעיות הגב הנפוצות ביותר היא פריצת דיסק. התופעה מתבטאת בכאבים עזים, אובן תחושה או נימול בגפיים ובמקרים חריפים איבוד שליטה על הסוגרים. כל התופעות הנ"ל נגרמות מלחץ על העצבים בתוך תעלת השדרה.

הרחבת תעלת השדרה – במקרים בהם יש היצרות של תעלת השדרה, היוצר לחץ הולך וגובר על אלמנטים עצביים, תופעה העלולה להוביל לבעיות נוירולוגיות מהפרעה להליכה ועד שיתוק של הגפיים ואי שליטה על הסוגרים. בניתוח מסירים חלקים אחוריים של החוליה ובכך מרחיבים את תעלת השדרה.

כריתת גידולים, ממקורות שונים, בעמוד השדרה – במקרה בו הגידול  לוחץ על עצבים או גורם לחוסר יציבות של עמוד השדרה, יש צורך לבצע כריתה מלאה של החוליה הנגועה ובמקומה משתילים חוליה מלאכותית.

שיקום חוליות פגועות מסיבות שונות – חבלה או שבר פתולוגי כתוצאה מבריחת סידן הגורמים לכאבי גב עזים הניתנים לטיפול על ידי פרוצדורה פשוטה בהרדמה מקומית. 
החלפת דיסק – במקרים של שינויים ניווניים בדיסק צווארי או מותני ניתן לבצע החלפה לדיסק מלאכותי.

יתרונות השיטה
ניתוחים אנדוסקופיים טומנים בחובם כמה יתרונות באופן כללי וספציפית בניתוחי גב. אחד הקשיים לאחר ניתוח גב מסורתי הוא החזרה לשגרה, ההחלמה והחזרה לתזוזה. בדרך כלל הם לוקחים כמה ימים עד כמה שבועות, מה שלא קורה בניתוח אנדוסקופי.

בניתוח אנדוסקופי כבר בתוך כמה שעות החולה מתחיל ללכת ומשתחרר לביתו גם כן לאחר שעות ספורות מהניתוח במרבית המקרים, הוא יסבול מכאבים במשך שבועיים שלושה אך מופחתים משמעותית מאשר בשיטה המסורתית. השיטה האנדוסקופית מאפשרת זהירות ייתר במהלך הניתוח, חתך קטן מאוד וטראומה מופחתת משמעותית לאזור. פועל יוצא מכך הוא גם הפחתה משמעותית של הסיכויים לדליפת נוזל עמוד השדרה וזיהום מקומי.

ד"ר יגאל ברונשטיין – בשביל השקט הנפשי שלכם...
בעיות גב ובעיקר כאלו שמגיעים לניתוח, לא רק כואבים, מציקים ומגבילים אלא גם מלחיצים. מטבע הדברים אתם חוששים, אך כבר בפגישתכם הראשונה עם ד"ר ברונשטיין הם יחלפו. ד"ר יגאל ברונשטיין משלב פתרונות כאב מיידיים יחד עם פתרונות ארוכי טווח, ומטפל בין השאר בעיוותים בעמוד השדרה, בפריצות דיסק ובבעיות גב שונות במקצועיות רבה, ברגישות ובזהירות.

לקבלת מידע נוסף צרו קשר בהקדם!
 


לקבלת פרטים
ותיאום פגישת ייעוץ
מלאו את הטופס
ונחזור אליכם

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-769-14-09

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

Dbro304@gmail.com

office, office, home, house, work, building

אינשטיין 40, רמת אביב

לקבלת פרטים ותיאום פגישת ייעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם