ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה

כאבי גב הם תסמין המלווה אחוז ניכר מהאוכלוסייה בעולם המערבי. מחקרים רבים מנסים להבין מדוע כאבי גב הולכים וגוברים וישנן השערות שונות, כגון: ישיבה ממושכת מול המחשב, לא מתכופפים נכון, שרירי בטן רפויים או יציבה לקויה. לרוב, כולנו חיים עם כאבי הגב ולא נזקקים להתערבות כירורגית. אך ישנם מקרים חמורים בהם אין ברירה. בעבר, ניסו להימנע ככל הניתן מחדירה פולשנית לגב ואזור עמוד השדרה, כיוון וניתוח כזה היה כרוך בסיכונים רבים. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, התפתח ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה, המאפשר חדירה ממוקדת לגב תוך הקטנת אחוז הסיכון למינימום.

ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה


במקרים חמורים של פריצת דיסק, היצרות בתעלת עמוד השדרה ועוד, ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה בהחלט מביא את הבשורה. בניגוד לניתוח שהיה מקובל בעבר, ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה הוא הרבה יותר ממוקד. תחילה, מבוצע חתך קטן דרכו מוחדר סיב אופטי עליו מורכבת מצלמה מיוחדת. המצלמה הינה מיוחדת ומאפשרת הגדלה והתמקדות כך שהרופא יכול לראות את עמוד שדרה אפילו טוב יותר מאשר אם היה מבצע ניתוח גב פתוח כמו בעבר.
 
הסיב האופטי נושא על גביו גם כלי עבודה מזעריים אשר באמצעותם מבצע הרופא את ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה. באמצעות העדשה המגדילה והכלים המזעריים מתאפשרת לרופא ראייה מיטבית, טובה בהרבה ממה שהיה נהוג בעבר, וכך הוא יכול לעבוד ברגישות מקסימלית ודיוק גבוה ולהפחית את הסיכון לפגיעה בעמוד השדרה למינימום.

ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה תחתון

כאבי גב מתחלקים לשני סוגים מרכזיים: כאבי גב עליון ואמצעי וכאבי גב תחתון. כל כאב מתאפיין בתסמינים שונים ולרוב, בסיבות שונות הגורמות לו. כאב גב תחתון הוא ללא ספק הכאב הנפוץ ביותר בקרב אנשים בעולם כולו משלל סיבות. לרוב, ימליצו הרופאים על פיזיותרפיה, טיפול משחתי, זריקה ועוד. כאשר המצב חמור ומדובר בפריצת דיסק או היצרות תעלת השדרה, ניתוח אנדוסקופי בעמוד שדרה תחתון הוא פתרון מצוין.

ניתוח אנדוסקופי במרכז – ניתוח אנדוסקופי בת"א

כמובן שמומלץ בכל מקרה של כאבי גב חוזרים להיוועץ במומחים בעלי שם עולמי. ד"ר יגאל ברונשטיין הוא רופא אורתופד בעל ניסיון של מעל 30 שנה. ד"ר ברונשטיין מבצע ניתוח אנדוסקופי במרכז בכלל וניתוח אנדוסקופי בת"א בפרט.

 

נושאים נוספים:

 


לקבלת פרטים
ותיאום פגישת ייעוץ
מלאו את הטופס
ונחזור אליכם

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-769-14-09

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

Dbro304@gmail.com

office, office, home, house, work, building

אינשטיין 40, רמת אביב

לקבלת פרטים ותיאום פגישת ייעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם