ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון

האבולוציה הביאה לכך שהאדם הקדמון החל לעמוד ישר וללכת על שתי רגליים. מצד אחד, חל שיפור משמעותי בחייו של האדם, אך מצד שני, קיבלנו ממנו בירושה את בעיית כאבי הגב הכרוניים.

סביר להניח שכל אחד מאתנו חווה או יחווה לפחות פעם אחת בחייו כאבי גב. לרוב, כאבים אלו עוברים מעצמם תוך מספר ימים עד שבועות ואין צורך בטיפול יוצא דופן. אך מה עושים כאשר מדובר בכאב כרוני אשר פוגם באיכות חיינו ובפעולות היומיומיות שלנו? ד"ר יגאל ברונשטיין, אורתופד עם מעל ל 30 שנות ניסיון המספק מגוון פתרונות מקיפים לבעיות גב מציין מספר פתרונות כירורגיים לבעיות גב חמורות:

ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון


הגב שלנו בנוי מחוליות. בין כל שתי חוליות ישנו דיסק. בתוך הדיסק נמצא גרעין רך המורכב מחומר דמוי ג'לי. תפקידו של הדיסק הוא לשמש מעין בולם זעזועים של עמוד השדרה. כאשר ישנה פריצת דיסק בעצם הג'לי נוזל החוצה. חלקו הקשיח והפרוץ של הדיסק לוחץ על העצבים ויוצר דלקת וזה בעצם הכאב אותו אנו מרגישים.

חשוב לציין כי ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון לרוב מתבצע רק לאחר מיצוי שלל הטיפולים השמרניים כגון מרפאות כאב, או כאשר ישנה החמרה במצב המטופל עד כדי אובדן תחושה בגפיים וחוסר שליטה בסוגרים.

ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון – איך זה קורה?


 ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון מתבצע כאשר המטופל שוכב על בטנו, המנתח מבצע חתך של עד 10 ס"מ בגב המטופל ומפריד את הדיסק הפרוץ מהעצב. לאחר מכן, המנתח יחתוך את הדיסק ויוודא שאין מגע בינו לבין העצב וכך הלחץ יורד, הדלקת מחלימה והכאב נעלם. ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון הוא ניתוח בעל אחוזי הצלחה גבוהים יחסית ולרוב, ישובו המטופלים לחיים בריאים ומלאים.

ניתוח פריצת דיסק בגב טיפול


לאחר סיום ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון המטופל יישאר להשגחה של כמה שעות בחדר התאוששות. לאחר מכן מועבר המטופל למחלקה ושם כבר מעודדים אותו להתחיל ללכת. ברוב המקרים ישוחרר המטופל לביתו 24 שעות לאחר הניתוח.

ד"ר יגאל ברונשטיין מציע בקליניקה הפרטית ברמת אביב פתרונות מקיפים ורב תחומיים עבור ניתוח פריצת דיסק טיפול וייעוץ מקצועי. ד"ר ברונשטיין הוא רופא מומחה עם מעל ל30 שנות ניסיון.

 

נושאים נוספים:

 


לקבלת פרטים
ותיאום פגישת ייעוץ
מלאו את הטופס
ונחזור אליכם

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-769-14-09

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

Dbro304@gmail.com

office, office, home, house, work, building

אינשטיין 40, רמת אביב

לקבלת פרטים ותיאום פגישת ייעוץ מלאו את הטופס ונחזור אליכם